Kthehu Mbrapa   F.C. Barcelona AL > FC Barcelona > FLASH LAJME

Pėrgjigju
 
Veglat E Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-02-2009, 12:19 PM   #1
oltion
Anėtar i rrespektuar
 
Avatari i oltion
 
Data E Vizitės: Aug 2008
Vėndndodhja: Prishtinė
Mosha juaj: 21
Postet: 1,756
Rep Power: 9
oltion ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim Iniesta : NJĖ LETĖR PĖR SHOKUN !!!

INIESTA : NJE LETĖR PĖR SHOKUN !!!

Andres Iniesta ishte njė mik i ngushtė i Dani Jarque lojtar i Espanyol, i cili ndėroi jetė kėtė verė. Iniesta dhe Jarque ishin rival,por ishin edhe miq tė mirė. Ata kanė luajtur shumė vite sė bashku nė Spanjė pėr ekipet kombėtare tė tė rinjve kur ata ishin shumė tė vegjėl. Tani Iniesta do ta ndajė njė letėr pėr mikun e tij Dani Jarque:

"Tung Dani , e para dhe mė e rėndėsishmja qė dua tė tė them ėshtė se mė mungon shumė.Unė nuk mund tė imagjinojė se sa e pa drejtė ėshtė jeta kur mer me vete njė shok si ti.Kjo ėshtė arsya pse,nuk ka mė gėzim,sepse kėtė kohė qė pe kaloj pėr ty ti do ta kaloje me familjėn dhe gruan tėnde tė dashur.Unė i qmojė shumė momentet qė kaluam sė bashku,bisedat tona qė kryesisht pėrqėndroheshin pėr gjėrat e futbollit.
Kujtoj kohėn qė kemi kaluar duke luajtur sė bashku,koha kur ishim U-15 dhe U-17.Kujtoj kohėn kur kemi fituar medalien e artė nė kampionatin europian U-19.Ne gjithmonė ndronim dresat,sepse ti e kėrkoje kėtė,nė tė 2 lojėt e kampionatit ose qdo rund.Ne ishim rivalė,por gjithmonė e kam vlerėsuar sinqeritetin tėnd.Kur mė kanė pyetur pėr ekipin tuaj,Espanyol-in e Barcelonės,gjithmonė i thoja tė gjėrat e njejta:"Nė Espanyol kam shumė miq tė vėrtet,pavarsisht rivalitetit qė kemi."Do tė mė mungoshė shumė,Dani.Derbi i radhės do tė jetė shumė i vėshtirė.
Unė e di qė pavarsisht ku je,do tė kujdesesh pėr tė afėrmit tuaj,pėr familjen.LAMTUMIRĖ MIKU IM!"

Djem e perktheva,edhe pse sdi as vet qysh e kom perkthy,po letra mpelqej shum edhe nikohsisht mka prek edhe mu.
oltion is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 02:23 PM   #2
labb.
Kontribues i madh
 
Avatari i labb.
 
Data E Vizitės: Oct 2009
Vėndndodhja: Prishtine.
Postet: 9,678
Rep Power: 15
labb. ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Hallall INIESTA , hallall per krejt kto fjal qa i paske shkru , edhe njekoh'sisht hallall edhe ty Oltion , se boll mir e paske perkthy.

Qdo fjal qa e thom e tepert , kshtu qe veq i deshiroj DHE sa me te lehte Dani Jarques edhe i urojm Fat Iniestes neper kto lojt e ardhshme.
__________________

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga labb. : 11-02-2009 nė 02:44 PM
labb. is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 02:40 PM   #3
Ice-G
Anėtar i ri
 
Avatari i Ice-G
 
Data E Vizitės: Oct 2009
Vėndndodhja: SLO
Postet: 210
Rep Power: 6
Ice-G ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Uaa Qfar Fjal !
Kogja nifar kohe e paskan qu bashk.
Suksese Iniesta.
__________________

..[̲̅B̲̅][̲̅A̲̅][̲̅R̲̅][̲̅C̲̅][̲̅E̲̅][̲̅L̲̅][̲̅O̲̅][̲̅N̲̅][̲̅A̲̅]..
Ice-G is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 02:43 PM   #4
ekkronomik
Anėtar i rėndėsishėm
 
Avatari i ekkronomik
 
Data E Vizitės: Dec 2008
Vėndndodhja: n CAMP NOU
Postet: 3,704
Rep Power: 10
ekkronomik ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Trupin ma ka rqeth shum fjali prekse

REST IN PEACE per ty DANI


e hallall iniesta qe e rikujton shokun edhe qfar fjalie si me pas kon shkrimtar.
Ja qfar lojtarsh i kemi edhe poeta edhe mbreta...
ekkronomik is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 02:52 PM   #5
Grannit
Kontribues i madh
 
Avatari i Grannit
 
Data E Vizitės: Aug 2008
Vėndndodhja: Gjilan
Postet: 9,096
Rep Power: 18
Grannit do tė jetė i famshėm sė shpejtiGrannit do tė jetė i famshėm sė shpejti
Gabim

U preka shum kur e lexova,ka shpreh ndjenjat pi thellesise zemres.Osht dhembje e madhe edhe per Iniesten,se e ka humb nje shok qe e ka pas moti kohe.

Mu ka dhimt shum kur e pata ndegju lajmin per vdekjen e tij,po gjithashtu atehere edhe kur pat vdek Antonio Puerta i Sevillas.
Grannit is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 10:11 PM   #6
Dake
Anėtar i rrespektuar
 
Avatari i Dake
 
Data E Vizitės: Sep 2008
Vėndndodhja: Kumanovė
Postet: 1,781
Rep Power: 8
Dake ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

E paska shkru me shum ndjenja ket leter, epaska tregu se sa e ka dasht ket si njeri, e pask apas edhe shum shok te ngusht se ni pjes te jeters e pask akalu meket tu lujt per Spanjen e t'rive.
Shum mu pat dhimt edhe mu kur pata ndegju per vdekjen e ti,.

R.I.P Dani Jarque
__________________
F.C.BARCELONA & K.F.BASHKIMI
Dake is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-2009, 10:50 PM   #7
Dusta
Anėtar i ri
 
Avatari i Dusta
 
Data E Vizitės: Oct 2009
Postet: 232
Rep Power: 6
Dusta ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Hallall i koft Iniestas e paska dasht me zemer kete shok
__________________
Dusta is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-2009, 09:40 AM   #8
LeomiL.
Anėtar i rrespektuar
 
Avatari i LeomiL.
 
Data E Vizitės: Aug 2008
Vėndndodhja: Ferizaj
Postet: 1,710
Rep Power: 9
LeomiL. ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

shum emocionuse ishte edhe met vertet ka derbi i radhes ka mu kon shum i vshtir per Iniesten,bilem kisha pas qef me lu shum pak Iniesta veq sa me nderu Danin jo ton lojn,zbesoj se munet me perballu..Ishalla i kalon kjo merzi.
__________________


"Abi, gjithmone me ty vella! Ne te gjithe te duam shume" (L)(L)
LeomiL. is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-2009, 12:24 PM   #9
Ʀоɳί–10
Kontribues i madh
 
Avatari i Ʀоɳί–10
 
Data E Vizitės: Aug 2008
Vėndndodhja: ILIRIDA
Postet: 8,979
Rep Power: 16
Ʀоɳί–10 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Valla shume fjale prekse,qdo fjale qe paska thon krejt i paska prej zemres,hallall Iniesta se Dani Jarque vertet e meriton nje gje te tille,ishte nje sportist dhe nje njeri shume i madh,le te prehet i qete .
__________________
KF SHKĖNDIJA - FC BARCELONA
Sir Bobi Robson:''Katalonia ėshtė shtet dhe Barcelona ėshtė ushtria e saj''

Ʀоɳί–10 is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-2009, 11:28 PM   #10
El Flaco
Kontribues i madh
 
Avatari i El Flaco
 
Data E Vizitės: Oct 2009
Vėndndodhja: !Mitrovice!
Mosha juaj: 24
Postet: 6,729
Rep Power: 12
El Flaco ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Shum shkrim i mir iniesta mdoket don me lan futbollin me ja nis me poezi mu marr se po shkrun kohve te fundit libra ! Shum mu ka himt Jrque breh car u kan :S
El Flaco is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-2009, 12:48 AM   #11
diamant-barca(L)
Anėtar i ri
 
Avatari i diamant-barca(L)
 
Data E Vizitės: Aug 2008
Vėndndodhja: Gjakovė
Mosha juaj: 22
Postet: 831
Rep Power: 8
diamant-barca(L) ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

Shumm.. leter.. emocionuese met vertet e paska pas.. shokk t'mir shumm (t;ngusht qe thojm na )
__________________

diamant-barca(L) is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-2009, 10:29 AM   #12
Gardiani
Anėtar i thjeshtė
 
Avatari i Gardiani
 
Data E Vizitės: Oct 2008
Vėndndodhja: Prishtine
Mosha juaj: 28
Postet: 1,500
Rep Power: 8
Gardiani ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Gabim

E paska vajtu e hajt qysh thojna na knej, t'lumt dora Iniesta na ke emocionu te gjitheve, e shkruar teper mire per shokun e ngushte , i cili ka nderru jete para disa muajve ne ushtrime mos gabofsha , Dani Jorque kapiteni i Espanyolit, RIP.
__________________
Jena bo problem global
Gardiani is offline   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju

Veglat E Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

bb_code ėshtė
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF

Zgjidh Forumin


Tė gjithė Orarėt Janė GMT +1. Ora Tani ėshtė 06:05 PM.

Fuqizuar Nga Forumi FCB-ALB 2008 <<2007>>
Skin By vB Skins
Friends of Webmaster Resources F.C. Barcelona Albanian